1.část

13. července 2008 v 19:06 | Ruu-chan
Z Prahy do Mnichova jsem odlétal kolem 12:30. Rychlovka, žádné problémy, až na to, že jsem musel zaplatit 15k za kufry, protože o 20 kg překračovali limit. za hodinu jsem přistával. Zaplatil jsem si tzn. letištního guida, což znamenalo, že u výlezu z letadla na mě čekala sympatická německá slečna s cedulí s mým jménem a poté mě elektromobilem odvezla až k bráně odkud jsem měl za hodinu odlétat do Tokya. Je to docela dobrá věc, protože nemusíte nic hledat a jste tam bez námahy a rychle.
Narozdíl od miniletadla, kterým jsem letěl do Mnichova, tentokrát jsem nastoupil do Airbusu. 3 rady sedadel (2-3-2) vedle sebe, mimo jiné i japonské letušky ( Heart ), 2. jídlo a pořád nabízeli pití. Pouštěli také 3 filmy - 10000 B.C., pak nevim, protoze jsem spal, a The Water Horse. Reknu vam, ze sedet 11 hodin na zadku s mit malo mista na nohy je peklo. Zavidel jsem Japonci vedle me jeho velikost, protože se mohl bez problémů natáhnout nohy a nesedět přitom zadkem přilepený u opěradla sedačky.
Když jsem přistál (mimochodem u Airbusu si ani nevšimnete, že jste dosedli na přistávací plochu), prošel jsem kontrolou pasu, digitálně mi sejmuli otisky a vyfotili me. Je to překvapivě rychlé. Pak jsem si šel vyzvednout mobil a koupit jízdenku na Skyliner (1920 jenů). Jel mi asi za ctvrt hodiny. Z vlaku jsem jeste volal na ustrednu spolecnosti, která vlastní moji kolej abych jim řekl, kdy budu v Uenu. Tam na mě čekal chlápek, co mě odvedl až na kolej. (Asi 20 minut cesty vlakem, 290 jenů) Kufry mi přijdou zítra, nechal jsem si je poslat, protože si nedokážu představit je tahat po Tokyu vlakem, do schodů a ještě pěšky ke koleji. To stálo 2100 jenů.
Správce koleje je milý postarší pán. Provedl mě a předal pokoj. Celou dobu na mě mluvil japonsky, ale naštěstí jsem rozuměl tak 80% a zbytek si domyslel. Pokoj má asi 3x5 metrů. Mám i balkón, z kterého ale vidím pouze kousíček parku s hřištěm a střechy. Teď se akorát chystm na večeři, takže vám sem ještě hodím pár fotek a zítra zase něco napíšu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.